Formy płatności za usługi Delaware24

Dla ułatwienia rozliczeń między serwisem Delaware24 a klientami serwisu, posiadamy cztery metody płatności oraz 3 waluty rozliczeniowe:

Forma płatności:

Obecnie dla klientów korzystających z usług serwisu Delaware24 przewidzieliśmy cztery metody płatności za nasze usługi. Poprzez przelew bankowy, poprzez system PayPal, poprzez szybkie płatności internetowe Przelewy24 oraz kartą kredytową, debetową lub płatniczą.

Przelew bankowy

Pierwszą dostępną opcją jest przelew bankowy na rachunek złotówkowy bądź walutowy prowadzony w walucie USD oraz (już wkrótce) w EUR. Płatności wykonywane są na podstawie wystawionych faktur. Rachunki serwisu prowadzone są w kilku bankach dla wygody płatnika.

Poprzez PayPal

PayPal to amerykańskie przedsiębiorstwo oferujące usługi płatnicze umożliwiające klientom posiadającym adres e-mail wysyłanie oraz odbieranie płatności przez internet. PayPal działa na zasadzie wirtualnej portmonetki (cyfrowy portfel). W systemie PayPal klienci mogą płacić przy użyciu karty kredytowej bądź salda konta PayPal, które można zasilać przelewami z konta bankowego lub innego konta PayPal. Taka forma płatności jest szybka (przelew dociera w kilka sekund) oraz bezpieczna (poprzez gwarancje PayPal). Płatność poprzez PayPal można wykonać w dowolnej walucie.

Poprzez Przelewy24

Serwis Przelewy24 prowadzi system autoryzacji i rozliczeń oraz świadczy usługi płatnicze w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Serwis Przelewy24 specjalizuje się w tworzeniu i eksploatacji oprogramowania przeznaczonego dla szerokiego zakresu usług łączących klientów biznesowych oraz indywidualnych. Serwis Przelewy24 to szybkość, prostota obsługi, oszczędności finansowe i bezpieczeństwo. Dzięki serwisowi Przelewy24 można wykonać szybkie płatności internetowe ze swojego banku. Przelewy24 obsługują serwis Delaware24 w trzech walutach: PLN, USD i EUR.

Kartą płatniczą, kredytową lub debetową

Istnieje również opcja płatności kartą płatniczą, kredytową lub debetową. Obsługą płatności kartą dla serwisu Delaware24 zajmuje się PayPal oraz serwis Przelewy24. Płatności kartą można dokonać w dowolnej walucie (PayPal) bądź w walucie PLN, USD lub EUR (Przelewy24).

Waluty płatności:

W trosce o wygodę naszych klientów wprowadziliśmy możliwość zapłaty w różnych, dogodnych dla klientów walutach:

W walucie USD

Jest to waluta bazowa. Wszystkie cenniki przedstawione są właśnie w walucie USD. Kursy USD/PLN oraz kurs USD/EUR mają wpływ na wartości w innych walutach. Istnieje możliwość płatności w walucie USD zarówno przelewem na rachunek walutowy prowadzony w USD jak też poprzez PayPal i Przelewy24.

W walucie PLN

Waluta PLN jest to waluta fakturowa. Wszystkie faktury wystawiane są właśnie w tej walucie w oparciu o bazowy cennik w USD i przeliczeniu poprzez kurs bankowy na PLN. Istnieje możliwość płatności w walucie PLN zarówno przelewem na rachunek prowadzony w PLN jak też poprzez PayPal i Przelewy24.

W walucie EUR

Już niedługo wprowadzimy możliwość płatności w walucie EUR. Po wprowadzeniu tej waluty do metody płatności, będzie istniała możliwość płatności w walucie EUR zarówno przelewem na rachunek walutowy prowadzony w EUR jak też poprzez PayPal i Przelewy24.

Jak przeliczane są waluty?

Walutą bazową jest dolar amerykański (USD). Jest to też waluta cennikowa. Na fakturach, które muszą mieć jedną walutę, wartość z USD przeliczana jest na PLN według kursu banku z dnia wystawienia faktury. Jednak jeśli płatnik chce wykonać przelew w innej walucie, może to zrobić na wskazany rachunek w USD (a wkrótce w EUR) według wybranej waluty, nie PLN.

W przypadku płatności poprzez PayPal, Przelewy24 czy też kartą kredytową – płatność jest obsługiwana w wybranej walucie według przeliczników PayPal lub Przelewy24.