O Delaware

Delaware to stan w USA, na wschodnim wybrzeżu, na Nizinie Atlantyckiej, nad Zatoką Delaware. Na zachodzie i południu graniczy ze stanem Maryland, na północy ze stanem Pensylwania, a na wschodzie z New Jersey. Jeden z trzynastu stanów pierwotnych. Leży na obszarze Niziny Nadbrzeżnej i obok Florydy jest najniżej położonym stanem USA. Drugi najmniejszy stan USA po Rhode Island.

Przez siedem kolejnych lat z rzędu Amerykańska Izba Gospodarcza uznawała stan Delaware za najbardziej przyjazne środowisko prawne w Stanach Zjednoczonych. W stanie Delaware zarejestrowanych jest ponad 850 tys. spółek, w tym ponad połowa amerykańskich spółek giełdowych oraz 63 proc. spółek z listy Fortune 500 (ranking pięciuset największych firm na świecie według przychodów. Lista jest kompilowana i publikowana co roku przez amerykański magazyn gospodarczy „Fortune”).

Firma w Delaware. Spółka w USA

Spółka typu LLC założona pod prawem stanu Delaware stanowić może wyjątkowo elastyczną dla inwestora formułę prowadzenia działalności. Doskonale nadaje się ona do roli podmiotu holdingowego, który może inwestować w polskie przedsięwzięcia gospodarcze, ale również może on stanowić ciekawą formułę do prowadzenia działalności w zakresie pośrednictwa w handlu międzynarodowym, czy też do prowadzenia działalności w zakresie administrowania serwisem internetowym.

Stan ten jest również siedzibą wielu zagranicznych przedsiębiorstw, w tym coraz większej liczby z Polski. Atrakcyjność stanu Delaware wynika przede wszystkim z korzystnych przepisów podatkowych. Nie bez znaczenia jest również elastyczny statut dla spółek, doskonały system sądowniczy, korzystne prawo o spółkach a także wysoka przychylność administracji stanowej.

W Delaware nie ma podatku od obrotu (VAT). Dla spółek, które są w Delaware zarejestrowane, ale prowadzą działalność poza USA nie istnieje w Delaware żaden obowiązek podatkowy. Spółki płacą minimalną opłatę licencyjną i opłatę za prowadzenie w rejestrze