Dlaczego tak wiele firm zakłada spółki w Delaware?

Dlaczego tak wiele firm zakłada spółki w Delaware?

Firmy zakładają spółki w Delaware ze względu na przyjazne środowisko korporacyjne, które oferuje liczne korzyści w zakresie wygody, zobowiązań podatkowych i ochrony prawnej przedsiębiorstw. Na innych stronach w tym serwisie można znaleźć bardziej szczegółowe informacje na temat pytania „Dlaczego warto założyć firmę w Delaware?” czy też „Firma w Delaware w 5 krokach„, ale tutaj udało nam się zebrać odpowiedzi do krótkiej listy punktów:

Powody, dla których firmy zakładają spółki w Delaware:

  • W Delaware jedna osoba może posiadać tytuł każdego z funkcjonariuszy firmy (udziałowiec, dyrektor, sekretarz, manager itd).
  • W Delaware nie ma wymogu posiadania minimalnego konta bankowego dla firmy. Jest to w przeciwieństwie do wielu stanów, które wymagają minimalnego salda bankowego w wysokości $1,000.00.
  • Delaware nie wymaga od właścicieli firm podawania swoich nazwisk przy wypełnianiu dokumentów związanych z tworzeniem firmy. W związku z tym żadne nazwiska nie pojawiają się w rejestrze publicznym, a firma może zachować swoją prywatność.
  • Delaware nie nakłada stanowego podatku dochodowego na firmy, które nie działają na terenie stanu.
  • Kiedy tworzysz firmę w Delaware, Delaware jest miejscem zamieszkania Twojej firmy, a zatem zasady i przepisy, których przestrzega Twoja firma, to prawo korporacyjne Delaware stosowane przez Sąd Kanclerski Delaware. Delaware słynie z uczciwych i elastycznych przepisów prawa korporacyjnego oraz orzecznictwa wydawanego przez najbardziej szanowany sąd gospodarczy w Stanach Zjednoczonych, Delaware Court of Chancery.
  • Dyrektorzy mogą swobodnie ustalać dowolną cenę akcji, które chcą sprzedać.
  • Proces rejestracji firmy w Delaware jest prosty i nieskomplikowany – jeśli zrobisz to online to sprawimy, że będzie to dla Ciebie łatwe, szybkie i przystępne.

Nie musisz odwiedzać Delaware, aby założyć firmę w tym stanie. Wydział Korporacji Delaware jest najlepszy na świecie w szybkim rozpatrywaniu wniosków o założenie firmy i zachęca przedsiębiorców z całego kraju i świata do zakładania tu swoich firm. Możemy zająć się wszystkimi niezbędnymi formalnościami dla Ciebie, więc złóż swoją firmę w Delaware z nami już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może cię zainteresować: