Rejestracja nonprofit NGO w USA

Korporacja non-profit to taka, która została utworzona w celach innych niż osiąganie zysków. Organizacje non-profit występują w wielu formach. Przykłady obejmują kościoły, kuchnie dla ubogich, fundacje i szpitale. Utworzenie korporacji non-profit pomaga uniknąć osobistej odpowiedzialności za zobowiązania organizacji. Główną zaletą statusu non-profit dla organizacji jest to, że będzie ona kwalifikować się do otrzymywania dotacji zarówno prywatnych, jak i publicznych. Dlaczego warto założyć organizację non-profit NGO w USA? Choć założenie organizacji non-profit nie jest wymogiem, zwiększa ona wiarygodność organizacji.

Aby się zakwalifikować, organizacja musi być korporacją, społecznością, funduszem lub fundacją (fundusz powierniczy jest funduszem lub fundacją i kwalifikuje się), która została utworzona, zorganizowana i działa wyłącznie w jednym lub kilku z następujących celów: religijny, charytatywny, naukowe, testowanie dla bezpieczeństwa publicznego, literackie, edukacyjne, wspieranie krajowych lub międzynarodowych amatorskich zawodów sportowych (ale tylko wtedy, gdy żadna z jego działalności nie obejmuje zapewniania obiektów sportowych lub sprzętu) albo zapobieganie okrucieństwu wobec dzieci lub zwierząt. Jako non-profit NGO w USA (Delaware) można wiec zarejestrować fundację, stowarzyszenie, klub sportowy, kościół, także fundusz powierniczy, instytut naukowy, klub literacki, instytucję edukacyjną i wiele innych. Jeśli masz wątpliwości – zapytaj nas o to.

Opodatkowanie NGO w Delaware (USA)

Każda organizacja NGO, której IRS przyznał zwolnienie jako organizacja non-profit zgodnie z sekcją 501(c), jest zwolniona z podatku dochodowego od osób prawnych stanu Delaware. Ponadto organizacje non-profit są zwolnione z obowiązku uzyskania licencji na prowadzenie działalności gospodarczej w Delaware i płacenia towarzyszącego podatku dochodowego brutto od sprzedaży większości towarów i usług. Należy jednak pamiętać, że niektóre usługi, takie jak leasing rzeczowego majątku osobistego lub zapewnienie zakwaterowania, podlegają opodatkowaniu niezależnie od statusu podatkowego podmiotu świadczącego takie usługi.

Jak zarejestrować NGO w USA?

Rejestracja non=profit NGO w USA oznacza stworzenie organizacji formalnie uznanej przez stan rejestracji (w tym przypadku Delaware) i przez ogólnie USA. Kiedy organizacja zostaje zarejestrowana, staje się osobą prawną, strukturą organizacyjną oddzieloną od osób, które ją założyły. Poprzez inkorporację właściciel lub właściciele organizacji tworzą odrębny podmiot prawny do prowadzenia działalności non-profit. Ta nowa forma zmienia sposób, w jaki organizacja jest postrzegana przez pryzmat prawa i często ma większą wiarygodność w oczach potencjalnych klientów, sprzedawców, pracowników, darczyńców czy innych organizacji.

Pomogliśmy niezliczonym klientom w tworzeniu i uruchomieniu ich non-stock korporacji (bo tak formalnie ten twór prawny się nazywa) ze statusem non-profit wbudowanym w strukturę podmiotu i jego dokumenty składowe. Możemy pomóc również Tobie. Zacznij już teraz lub po prostu napisz do jednego z naszych doświadczonych ekspertów ds. inkorporacji non-profit a my przeprowadzimy Cię przez proces formowania, podejmując niezbędne kroki po konsultacji z Tobą i w Twoim imieniu.

W skład pakietu rejestracyjnego non-profit NGO w USA wchodzi:

 • Rejestracja organizacji non-profit NGO w USA. Zarejestrowanie w pełni działającej organizacji. Po rejestracji NGO może funkcjonować, podpisywać umowy, wystawiać faktury, być podmiotem uczestniczącym w obrocie gospodarczym:
  • Błyskawiczna weryfikacja dostępności nazwy NGO
  • Wypełnienie formularzy rejestracyjnych
  • Przygotowanie certificate of formation
  • Double check – czyli ostateczne sprawdzenie dokumentów
  • Złożenie wniosku o rejestrację NGO w biurze sekretarza stanu
  • Wszystkie opłaty rejestracyjne
  • Potwierdzone notarialnie dokumenty (minutes of organizational meeting)
 • Apostille dokumentów rejestracyjnych. Zgodnie z konwencją haską dokument apostille potrzebuje każda organizacja działająca poza miejscem rejestracji. Dzięki poświadczeniu apostille przez sekretarza stanu, statut prawny organizacji jest uznawany w każdym kraju, w którym ma być używany.
 • Usługa registered agent i adresu rejestracyjnego. Wymóg prawny dotyczący obsługi dokumentów stanowych, podatkowych i prawnych podczas prowadzenia działalności w USA.
 • Zestaw zgodności dla organizacji non-profit. Organizacje non-profit podlegają wielu formalnościom po ich utworzeniu. Nasz zestaw Compliance Kit & Seal dla organizacji non-profit zawiera narzędzia potrzebne organizacji do spełnienia tych formalności, w tym:
  • Profesjonalny segregator zamknięty w dopasowanym etui, spersonalizowany z nazwą organizacji non-profit na grzbiecie;
  • Niestandardową, tłoczoną pieczęć firmową do stemplowania dokumentów w celu potwierdzenia ich autentyczności;
  • Zestaw dokumentów, w tym regulaminy, protokoły ze spotkań, zwolnienia z powiadomień i uchwały;
 • Wydruk dokumentów. Dokumenty organizacji zostaną wydrukowane, skompletowane w jeden segregator i przygotowane do wysyłki.
 • Wysyłka międzynarodowa. Wszystkie zamówienia klientów spoza USA są wysyłane za pośrednictwem UPS.
 • Dodatkowe usługi i dokumenty w ramach pakietu dla NGO:
  • Delaware non profit NGO Guidebook
  • Customizable By-laws / Operating Agreement
  • Organizational Resolutions
  • Meeting Minute Book
  • 20 indywidualnych numerowanych Stock Certificates / Membership
  • Stock Transfer Ledger
  • Nieograniczone konsultacje mailowe przez okres obowiązywania umowy
  • Program do wystawiania faktur
  • Zestaw wzorów dokumentów, jakie mogą być używane w LLC

W cenę rocznej obsługi organizacji wliczono:

 • Przygotowanie dokumentów urzędowych
 • Dokonanie opłaty franchise tax (franchise tax nie jest wliczony w cenę, obecnie franchise tax wynosi $300 rocznie)
 • Usługa Registrar Agent na drugi rok
 • Adres rejestracyjny w Wilmington w Delaware (USA) na drugi rok
 • Nieograniczone konsultacje mailowe

Koszt pakietu NGO to: $1499,00 teraz ze zniżką dla NGO $1299,00*
* zniżka dla NGO obowiązuje, jeśli organizacja na swojej stronie internetowej wspomni, że została zarejestrowana z serwisem Delaware24,pl wraz z linkiem do serwisu.
Koszt za drugi i kolejny rok: $449,00 teraz ze zniżką dla NGO $349**
** zniżka dla NGO obowiązuje, jeśli organizacja na swojej stronie internetowej utrzyma link do serwisu Delaware24,pl

Zarejestruj non-profit NGO w Stanach Zjednoczonych ONLINE:

Żeby rozpocząć procedurę rejestracji non-profit NGO w USA (Delaware) wystarczy wypełnić poniższy formularz. My mając dane z formularza przygotujemy szkic umowy, który podeślemy do zaopiniowania. Poczytaj więcej o formalnościach związanych z rejestracją nonprofit NGO w USA na dole niniejszej strony.

Wypełnij formularz zamówienie pakietu non-profit NGO


Procedura rejestracji nonprofit NGO w USA (w stanie Delaware)

Rejestracja organizacji nonprofit (NGO) w stanie Delaware w USWA jest bardzo prosta. i całkowicie zdalna. Nie ma konieczności wyjazdów do Stanów Zjednoczonych i można przejść cały proces zdalnie nie wychodząc ze swojego biura. Nie jest potrzebny też żaden adres dla NGO w USA (my taki zapewniamy, można korzystać z naszego lokalnego adresu). Procedura jest bardzo prosta i zamyka się w X krokach:

 1. Konsultacje i wypełnienie formularza, w którym przekazuje się nam wszystkie niezbędne informacje. Jeśli są jakieś pytania, można skonsultować się z nami przed wypełnieniem formularza. Konsultacja jest oczywiście darmowa. Po wypełnieniu formularza otrzymamy wszystkie niezbędne informacje pozwalające nam przygotować umowę.
 2. Przygotowanie umowy. Korzystając z nadesłanych nam w pierwszym kroku informacji przygotujemy szkic umowy i podeślemy do zaopiniowania. Na tym etapie można pytać o każdy szczegół umowy jeśli coś nie jest jasne. Można też każdy punkt negocjować, gdyż nie pracujemy na sztywnych szablonach, których nie da się zmienić. Jesteśmy elastyczni na każdym etapie. Po zatwierdzeniu umowy lub też po wprowadzeniu zmian i zatwierdzeniu umowy wystawimy fakturę proforma.
 3. Na tym etapie jesteśmy gotowi do rejestracji NGO. Wystarczy opłacić fakturę proforma a my natychmiast przystępujemy do rejestracji NGO.
 4. Rejestrujemy organizację zgodnie z wytycznymi i zgodnie z danymi zawartymi w umowie. Formalna rejestracja trwa zazwyczaj 48h, lecz zdarzają się okresy, że czas ten może ulec wydłużeniu. Spowodowane jest to obłożeniem Biura Sekretarza Stanu. Okresy te to oczywiście okres świąteczny, urlopowy oraz koniec i początek roku. Możesz zapytać nas w każdej chwili jak obecnie wygląda obłożenie w Biurze Sekretarza Stanu bo mamy takie informacje z pierwszej ręki. Jeśli zależy ci na czasie, możesz wykupić usługę „rush filing service”.
 5. Kolejne 4-5 dni roboczych to wydruki, potwierdzenia i wyciągi. Najdłużej czeka się na apostille, które Sekretarz Stanu Delaware wydaje w ciągu 3 dni plus przesyłka (wysyła nam je pocztą) czyli około 5 dni roboczych łącznie. Całkowite formalności na miejscu w USA nie powinny trwać więcej niż 7 dni. Po tym czasie kompletujemy dokumenty w jeden segregator i wysyłamy do Polski.
 6. Przesyłka dokumentów kurierem do Polski. Zwyczajowo korzystamy z usług kurierskich UPS i ich usługi „Priority Box”. Taka paczka z USA do Polski idzie 5-8 dni, lecz w okresie świąt może się wydłużyć. Po tym czasie dokumenty dotrą na wskazany polski adres a ty możesz cieszyć się w pełni funkcjonalną organizacją NGO non profit z USA.
 7. Oczywiście my nadal świadczymy dla organizacji swoje usługi konsultacyjne i trzymamy rękę na pulsie, aby organizacja spełniała wszystkie wymogi formalne i prawne informując cię o wszystkim co się dzieje w przestrzeni formalnej i prawnej organizacji.