Sprzedaż Spółki LLC z Delaware, USA

Jeśli posiadasz spółkę LLC z Delaware i z jakichkolwiek powodów chcesz ją sprzedać, możesz wystawić ją na giełdzie spółek LLC z Delaware, USA. Dzięki kontaktom wśród potencjalnych nabywców, możemy rozesłać ofertę sprzedaży twojej spółki do setek osób jednym kliknięciem. Ponadto, dostępna będzie ona dla odwiedzających naszą stronę i zainteresowanych zakupem bądź rejestracją spółki LLC.

Wystawienie oferty na giełdzie spółek jest całkowicie darmowe. Nasza prowizja liczona jest wyłącznie jeśli spółka zostanie sprzedana po wskazanej cenie. Prowizja wynosi 10% z czego kupujący płaci połowę i sprzedający płaci połowę (po 5% wartości sprzedaży). To są wyłącznie koszty, jakie ponosi sprzedający. Jeśli spółka jest obsługiwana przez nas, kupujący także nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli spółka pochodzi z zewnątrz od innego Registred Agent, konieczna będzie zmiana Registred Agent na nas (koszt $150) abyśmy mogli sprawnie przeprowadzić proces sprzedaży spółki.

Kupujący może zażyczyć sobie także wystawienie certificate of good standing na potwierdzenie, że spółka nie ma żadnych zaległości (koszt $120) lub też certificate of incumbency wraz z certificate of good standing za kwotę $390 (aby uzyskać certificate of incumbency należy legitymować się certificate of good standing, stąd konieczność posiadania certificate of good standing aby wyrobić certificate of incumbency – $390 to kwota łączna), aby móc się legitymować jako nowy udziałowiec/menadżer zakupionej spółki. Poniżej przedstawiamy listę kosztów, jakie mogą pojawić się podczas sprzedaży spółki dla kupującego i sprzedającego.

Koszty dla sprzedającego:

 • Prowizja 5% wartości sprzedaży – płatne tylko jeśli dojdzie do sprzedaży;
 • $120 – Certificate of good standing – opcjonalne, niewymagane, warto jednak zainwestować;

Koszty dla sprzedającego:

 • Prowizja 5% wartości sprzedaży – płatne tylko jeśli dojdzie do sprzedaży;
 • $120 – Certificate of good standing – opcjonalne, niewymagane;
 • $390 – Certificate of incumbency plus certificate of good standing – opcjonalne, niewymagane,
 • $150 – Zmiana Registred Agent na nas – tylko jeśli spółka nie jest przez nas obsługiwana

Trzy warunki, jakie musi spełniać spółka LLC aby mogła być sprzedana:

 • Spółka musi być w good standing czyli musi mieć opłacone wszystkie należności względem urzędu (między innymi uregulowany franchise tax) oraz względem Registred Agent;
 • Spółka nie może mieć złej historii kredytowej. Musi mieć wszystkie należności względem kontrahentów opłacone;
 • Spółka nie musi być obsługiwana przez nas. Nie musisz być naszym klientem, możesz mieć spółkę zarejestrowaną z innymi Registred Agent i z innymi pośrednikami;

Jak wystawić spółkę LLC na sprzedaż?

 • Podaj nazwę spółki. Nazwa spółki nie będzie publikowana w ofercie, aby nikt nie wyszukał twojej spółki oraz aby nie pozostał po transakcji ślad w internecie dla bezpieczeństwa nabywcy.
 • Podaj rok założenia spółki aby kupujący wiedział jak długą historię ma spółka. Spółki wieloletnie są chętniej kupowane.
 • Zaznacz, czy spółka ma aktualny (nie starszy niż 6 miesięcy) certificate of good standing – spółki z takim certyfikatem, czyli potwierdzeniem braku zaległości, są bardziej cenione. Warto zainwestować w ten dokument i możemy pomóc w uzyskaniu go.
 • Podaj swoją cenę. Kwotę wyrażoną w dolarach amerykańskich (USD) jaką chcesz uzyskać za spółkę. Jest to minimalna kwota jaką chcesz za spółkę. Pamiętaj, że nasza prowizja wynosi 10% (5% od sprzedającego i 5% od kupującego – płatne tylko jeśli dojdzie do sprzedaży).
 • Podaj, czy spółka jest obsługiwana przez nas (Delaware24.pl)

To wszystko zrobisz poprzez niniejszy formularz:

Błąd: Brak formularza kontaktowego.