Konto bankowe w USA

Milion spółek w Delaware

Działamy na rynku usług offshorowych od 2002 roku a na rynku usług prawnych od 1999 roku. Przez te wszystkie lata działalności wychodziliśmy z założenia, że o konkurencji na forum publicznym mówi się dobrze albo wcale. Sytuacja jednak musi się zmienić ze względu na proceder jaki proponują konkurencyjne firmy, także na rynku polskim. Ale od początku.

Dużym zainteresowaniem cieszą się konta bankowe w USA. Sami dostajemy dziennie kilka zapytań o pomoc w otwarciu rachunku bankowego dla firmy (rzadziej dla osoby) w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Kilka lat temu nie byłoby z tym problemu. Jednak w 2009 roku, po zamieszaniu w amerykańskim systemie bankowym, odgórne zalecenia komisji nadzoru systemu bankowego w USA wprowadziły politykę zwaną potocznie „Know your client”. O zaleceniach można pisać wiele, ale w skrócie uniemożliwiły zdalne otwieranie rachunków. W chwili obecnej nie ma możliwości otwarcia rachunku przez internet ani przez kuriera (tak jak np. w Polsce). Konieczna jest osobista wizyta właściciela rachunku w oddziale banku bądź też notarialne pełnomocnictwo podpisane u notariusza w USA przy obecności pełnomocnika i mocodawcy – więc również konieczna jest wizyta w USA aby udzielić pełnomocnictwa.

Jak działają firmy, oferując zakładanie konta w USA? Sposobów jest wiele. Głównie opierają się jednak na przedstawieniu nieprawdziwych dokumentów (żeby nie napisać podrobionych).

Podsumowując. Każdy kto oferuje Państwu konto bankowe w USA bez konieczności osobistej wizyty w USA łamie prawo. Popełnia również przestępstwo federalne a środki zgromadzone na takim koncie są zagrożone. Ktoś, kto posłuży się nieprawdziwym dokumentem przy zakładaniu Państwa rachunku bankowego nie będzie miał oporów przed posłużeniem się identycznym dokumentem w celu powiedzmy podjęcia zgromadzonych na koncie środków. Przestrzegamy więc przed zakładaniem kont w USA bez konieczności osobistej wizyty w USA.

Może cię zainteresować: