Procedura otwarcia spółki w Delaware

Jak zarejestrować spółkę w Delaware?

Firma w USA. Rejestracja zajmie ci 5 minut!

Rejestracja spółki w Delaware jest jedną z najprostszych procedur inkorporacji (założenia spółki). Ze strony przyszłego udziałowca spółki wymaga wyłącznie 5 minut formalności. Ze strony urzędu 2-3 dni robocze. Poniżej przedstawiamy formalności jakie należy wykonać, aby założyć firmę w Delaware, USA.

Krok pierwszy – nazwa spółki

Pierwszy krokiem jest poznanie, czy nazwa spółki pod która chcemy ją zarejestrować jest dostępna. Można to wykonać na stronie State of Delaware (tutaj) lub możemy to zrobić za Was.

 • Znaczymy „I have read and understand the disclaimer”.
 • W polu “Entity kind” wybieramy “LLC”.
 • W polu Entity Ending” wybieramy jakie zakończenie ma występować po nazwie spółki. Do wyboru jest „LLC”, „L.L.C.” i pełna nazwa „Limited Liability Company”.
 • W polu „Enter Entity Name” wpisujemy proponowaną nazwę spółki i wybieramy „Search”.

Jeśli na następnej stronie wyskoczy „Name Available” mamy pewność, że nazwa jest dostępna. Można ją zarezerwować za opłatą urzędową USD 75,00 lecz nie jest to konieczne – chyba, że boimy się podkupienia jej przez kogoś innego przed zarejestrowaniem spółki.

Krok drugi – wypełnienie formularza

Drugim krokiem jest wypełnienie formularza dostępnego tutaj. W formularzu tym podajemy wszystkie niezbędne do rejestracji spółki informacje.

 • Wybieramy pakiet rejestracyjny (brązowy, srebrny lub złoty);
 • Podajemy nazwę spółki jaką wybraliśmy w punkcie pierwszymi;
 • Wybieramy czy udziałowiec ma widnieć w rejestrze czy jego dane mają być ukryte;
 • Podajemy dane udziałowca tj. imię i nazwisko (lub nazwę jeśli udziałowcem jest inna spółka) oraz adres udziałowca;
 • Podajemy dane kontaktowe, adres do przesłania gotowych dokumentów, e-mail i telefon do kontaktu;
 • Ostatnim krokiem jest wybór formy płatności (PayPal, Przelewy 24 lub wpłata na rachunek bankowy) oraz walutę (USD, PLN) oraz akceptacja regulaminów.

Załóż spółkę w Delaware ONLINE – bez wychodzenia z domu. Wypełnij formularz.

Krok trzeci – przygotowanie umowy

Po wypełnieniu formularza z powyższego punktu (w godzinach 9.00-19.00 polskiego czasu w dni robocze) przygotujemy wzór umowy. Wzór podeślemy w formacie PDF na adres mailowy wskazany w formularzu do zaopiniowania i akceptacji. Umowa nie jest sztywna i każdy jej zapis może być oczywiście negocjowany.

Po akceptacji umowy zostanie ona wydrukowana, podpisana przez nas i wysłana w dwóch kopiach z prośbą o odesłanie jednego egzemplarza. Do tego dołączymy fakturę za usługę i będziemy mogli przystąpić do realizacji zlecenia.

Krok czwarty – formalna rejestracja

Kolejnym krokiem, pierwszym w formalnej rejestracji spółki jest przygotowanie Certificate of Formation i złożenie przygotowanych dokumentów w Biurze Sekretarza Stanu Delaware czyli formalna rejestracja spółki. Następuje to w 24h od rozpoczęcia realizacji zlecenia.

Następne 3 dni robocze to prace formalne nad przygotowaniem dokumentacji spółki, tj. głównie:

 • Wyciągi i wydruki dokumentów;
 • Potwierdzenia notarialne dokumentu minutes of organizational meeting of LLC czyli protokołu z posiedzenia organizacyjnego spółki;
 • Wnioskowanie o przydzielenie numeru EIN spółce do IRS;
 • Wnioskowanie o apostille i urzędowe potwierdzenie kopii dla Certificate of Formation do Biura Sekretarza Stanu;
 • Przygotowanie kompletu dokumentów, segregatora, pieczęci i innych dodatków.

Krok piąty – gotowe dokumenty rejestracyjne

Po tym wszystkim, czyli maksymalnie 4 dnia roboczego (wszystko zależy od tego kiedy Biuro Sekretarza Stanu wyda apostille) dokumenty zostaną nadane FedExem do Polski. FedEx idzie do Polski w czasie od 5 do 8 dni kalendarzowych a dostarczane są tylko w dni robocze.

W zależności od wybranego pakietu pozostaje jeszcze kwestia zrobienia tłumaczeń przysięgłych (2-3 dni) oraz rozmowy z bankiem ws. otwarcia rachunku bankowego dla spółki (2 dni).

Oczywiście na każdym etapie na bieżąco przekazujemy informację i służymy konsultacjami.