Korzystne przepisy podatkowe w Delaware

Korzystne przepisy podatkowe w Delaware

Delaware to stan, określany mianem raju podatkowego, gdyż tam nie ma konieczności płacenia podatków, w wysokościach typowych w porównaniu do innych stanów. Korzyści podatkowe spółek w Delaware. Delaware to stan USA, który przyciąga inwestorów swoją liberalną podatkową polityką, a objawiającą się tym, że firmy zwalniane są z opodatkowania od przychodów, których nie osiągnęły w USA. Stan ten również chroni prywatność przedsiębiorców oraz inwestorów przez to, że ich dane nie są upubliczniane. Księgowość w Delaware ograniczona jest jedynie do sporządzenia rocznego raportu z działalności, która jest prowadzona.

Spółka Delaware jest tak chętnie zakładana przez posiadane korzyści podatkowe.

Minimum formalności, brak obowiązku prowadzenia księgowości, brak podatku dochodowego VAT, pełna anonimowość, nie odpowiadanie swoim majątkiem za długi spółki, stabilna sytuacja gospodarcza i polityczna w USA, tajemnica bankowa, elastyczne prawo jak również poważanie i prestiż spółek zarejestrowanych w USA to właśnie główne korzyści posiadania spółki w tym kraju. Aby założyć spółkę w Delaware należy wypełnić wniosek, następnie złożyć zamówienie po czym odebrać dokumenty rejestracyjne firmy i można rozpocząć swoją działalność.

Inne korzyści, które płyną z zakładania spółek w Delaware, to między innymi skuteczna możliwość unikania podatków np. od spadku. Zwłaszcza jeśli krewny pozostawił spory majątek za granicą. Inną korzyścią są niewątpliwe niskie koszty utrzymania takiej spółki. Jest to kilka tysięcy rocznie, płacone jednorazowo, albo w ratach w zależności od firmy obsługującej.

Wypłaty ze spółki Delaware

O ile sprawa jest prosta w kwestiach możliwości uniknięcia opodatkowania w Polsce, a przy wysokich kwotach, da się dużo zaoszczędzić. To jeśli chodzi o wypłatę z takiej spółki założonej za granicami Polski, a potem przewalutowanie i przysłanie pieniędzy do Polski, to może się to okazać problematyczne. Gdyż takie pieniądze i tak zostaną opodatkowane, a także uznane za dochody z zagranicy. Można więc powiedzieć, że spółkę w USA, zakłada się nie po to, aby kapitał taki pozyskiwać czy robić jakieś takie przekręty. Tylko po to, aby budować i zabezpieczać swój stan posiadania, a więc majątek. Najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby więc przeprowadzenie się tam, na miejsce do Delaware, aby tam żyć i posiadać tak zwaną rezydencje podatkową, a nie mieć ją w Polsce.

Może cię zainteresować: