Zakładanie spółek w Delaware

Zakładanie spółek w Delaware

Jak można wyczytać z wielu stron internetowych zakładanie spółek za granicą, czyli w USA, a dokładnie w stanie Delaware, nie trwa długo. Można się zmieścić już w ciągu 72 godzin, czyli kilku dni. Pytanie tylko, czy to ma sens i po co się je w ogóle zakłada. Jak wygląda procedura itp.?

Od czego się zaczyna

Założenie spółki w Delaware jest dość łatwe, ale wymaga nakładów kilku tysięcy złotych rocznie. Aby założyć taką spółką trzeba więc poszukać sobie agenta, który się taką rejestracją zajmuje. W dodatku potrzebny jest też adres rejestrowy spółki w Delaware, którym najczęściej jest biuro wirtualne, wchodzące w skład usług takiego agenta. Najlepiej jeśli jest to kancelaria prawna, albo biuro księgowe. Gdyż tylko tak przygotowani fachowcy, są w stanie pomóc w prowadzeniu spółki zgodnie z przepisami i zasadami księgowości.

Certyfikat formacyjny

To podstawowy dokument dotyczący zakładania spółki LLC w USA, podobny do aktu założycielskiego w przypadki polskiej spółki zoo, tyle że nie posiadający aż tak wielu danych oraz składany jednocześnie z deklaracją podatkowym.

Dane w dokumencie formacyjnym

Potrzebna jest tylko nazwa spółki, dane agenta rejestrującego oraz adres rejestrowy spółki. Jak można zauważyć rejestracja jest banalnie prosta, a dokument można podpisać na kilka sposobów, na przykład odręcznie, a potem przesłać skan, albo faksem. Nie wymaga to więc zbyt dużo formalności i większość spraw można załatwiać przez Internet. Dobrze jednak wiedzieć, czym zajmuje się dany pośrednik. Bo im większe doświadczenie posiada w załatwianiu formalności oraz poruszaniu się po zagranicznych urzędach. Tym większa szansa na dłuższą i owocną współpracę w przyszłości. A przede wszystkim możliwość uniknięcia wielu, niepotrzebnych problemów. Dotyczących głównie kwestii podatkowych oraz sposobów księgowania zdarzeń gospodarczych. Po założeniu spółki konieczne jest wykonanie jeszcze kilku formalności, dotyczących tego czym dana firma będzie się zajmować. Im większe rozeznanie, tym lepsze możliwości wykorzystania spółki za granicznej do różnego rodzaju korzyści. Między innymi do zbudowania sobie dodatkowego źródła dochodu.

Może cię zainteresować: