A może raj podatkowy?

A może raj podatkowy?

Kiedy idzie o płacenie podatków, wtedy nie ma przebacz. Smutny obowiązek, pod który każdy podlega. Okazuje się, bo nie każdy o tym wie, że jest możliwość wyboru miejsca, w którym chcemy podatki uiszczać. W celu obniżenia lub uniknięcia niektórych podatków, wiele firm decyduje się na zakładanie spółki Delaware.

O co w tym chodzi? Jest to założenie firmy, w miejscu, które jest stabilne gospodarczo, bo chodzi Stany Zjednoczone. Delaware jest stanem w USA, który podlega pod definicję raju podatkowego. Według informacji, które można znaleźć w sieci 63% spółek na naszym globie założonych jest właśnie jako spółka Delaware. Spółki takie nie podlegają płaceniu podatku dochodowego. Zysk z działalności zarejestrowanej w tym stanie nie podlega również opodatkowaniu w kraju, w którym działa firma. Dodatkowo łatwo znaleźć informację, że nie istnieje wymóg prowadzenia księgowości, a nawet jest brak minimalnego kapitału. W związku z powyższymi, Delaware jest jednym z miejsc,w którym warto zarejestrować spółkę. W czasach globalizmu, wszystkie ruchy dozwolone.

Proponowałbym jednak przed założeniem działalności, sprawdzić wszystkie aspekty takiego rozwiązania. Tym bardziej, że Polska posiada dużo różnych regulacji, które mają na celu utrudnić uniknięcie wysokich podatków.

Zakładanie spółki Delaware

Spółka prawa handlowego to samodzielny podmiot, który jest prowadzony przez jednego lub większą liczbę wspólników. Z założenia ma ona generować zysk z prowadzonej działalności gospodarczej. Niestety, taki podmiot obwarowany jest jednak licznymi obowiązkami, takimi jak konieczność zapłaty podatku czy uregulowania zobowiązań względem pracowników. Dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z możliwości, jaką jest stworzenie takiego podmiotu poza granicami kraju. Zakładanie spółki Delaware jest w pełni legalne i pozwala na uzyskanie licznych oszczędności.

Przede wszystkim mowa tu o niższych obciążeniach z tytułu podatku. W wielu krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych, obowiązują wysokie kwoty wolne od podatku. Sprawia to, że należności publicznoprawne są bardzo niskie. Spółka Delaware płaci podatek jedynie wtedy, gdy wygeneruje pokaźne zyski, które będą przekraczać wskazany limit. Co ważne, stawki podatkowe w różnych krajach mogą okazać się znacznie niższe niż w Polsce. Sprawia to, że wielu przedsiębiorców przenosi swoje spółki poza granice kraju.

Może cię zainteresować: