Delaware24 – ECO Friendly

Delaware24 - ECO Friendly

Założeniem na 2019 rok serwisu Delaware24.pl było stanie się serwisem bardziej przyjaznym dla środowiska. Ze względów zawodowych, często jeździmy po świecie. W Polsce odwiedzamy takie miasta jak Kraków i Warszawa a w USA zachodnie wybrzeże, głównie Nowy Jork i Wilmington w stanie Delaware. W porze jesiennej i zimowej, gdy wracamy z USA i lądujemy w Krakowie bądź w Warszawie, pierwsze co rzuca się w oczy i w nos to niesamowity smog obecny w naszym kraju. Nawet w takich metropoliach jak Nowy Jork w zimie można oddychać pełną piersią. W Krakowie nie jest to wskazane. Z tego powodu postanowiliśmy coś z tym zrobić. Oczywiście nasze zmiany nie wpłyną na nagłe oczyszczenie powietrza w Polsce, ale porządki należy zaczynać od własnego podwórka. Dlatego też wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w firmie.

Oszczędzamy energię elektryczną

Pierwszą istotną zmianą było wprowadzenie oszczędzania energii elektrycznej. We wszystkich naszych biurach wymieniliśmy żarówki na energooszczędne. Wprowadziliśmy także zasadę wyłączania komputerów na noc (tak, część naszych komputerów w nocy pozostawała włączona) oraz zasadę wyłączania zasilania w nocy (jednym pstryknięciem przełącznika odcinamy wszelkie urządzenia jak radia, telewizory, ładowarki telefonów pozostawione w gniazdkach, ekspresy do kawy, drukarki i inne). Po zamknięciu biura nasze pomieszczenia zużywają 0,00 prądu. Takie działania pozwoliły ograniczyć zużycie prądu o ponad 32%.

Oszczędzamy papier

Wprowadziliśmy w biurze zasadę ograniczenia wydruków. Przestaliśmy drukować niepotrzebne dokumenty a jeśli istnieje konieczność wydruku robimy to dwustronnie. Zużywamy znacząco mniej papieru, już teraz zużyliśmy 90% mniej (!) papieru niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przez tego typu działanie ograniczyliśmy ilość śmieci oraz ilość marnowanego papieru (drzew ścinanych na potrzeby naszych wydruków).

Komunikacją miejską do pracy

Nasi pracownicy zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej. Dla wszystkich gotowych zrezygnować z dojazdu własnym samochodem do pracy firma przeznaczyła bonus w postaci darmowych biletów miesięcznych na komunikację miejską. W ten sposób znacząco ograniczyliśmy ilość samochodów używanych w firmie. Do dnia dzisiejszego 70% załogi zrezygnowało z dojazdu własnym autem do pracy.

Zieleń w firmie – rośliny w biurach

Nasze biura wyposażyliśmy w obecnie niezbędną rzecz, bez której nie potrafimy już funkcjonować. Mowa tu o zieleni i roślinach doniczkowych. Skupiliśmy się na zakupie roślin, które oczyszczają powietrze. W chwili obecnej nasze biura pełne są zieleni na każdym kroku. Znacząco zmieniła się atmosfera w biurach. Powietrze jest czystsze, bardziej rześkie, wzrosła wilgotność a przede wszystkim zmieniła się atmosfera pracy. Od wiosny planujemy także aranżację zieleni wokół biura, na zewnątrz i w okolicach parkingów.

Może cię zainteresować: