Spółka w Delaware – ciekawostki

Otwieranie spółki Delaware

Spółki zagraniczne, to jest to, co może kojarzyć się dobrze, jeśli chodzi na przykład o prestiż. Ale warto także wiedzieć, że takie rozwiązanie daje szereg dodatkowych możliwości. Na przykład założenie spółki w USA daje możliwość znacznie lepszej ochrony wypracowanego kapitału niż w Polsce. Nie chodzi tu nawet o opodatkowanie, bo pozostając mieszkańcem Polski i tak mamy obowiązek płacić podatki o zarabianych pieniędzy, nawet na całym świecie.

Jednak jeśli w grę wchodzi na przykład ochrona majątku przed komornikiem, albo zbieranie na godną emeryturę, można pomyśleć o założeniu spółki w Delaware właśnie w takim celu. W celu oszczędzania na przyszłość, gdyż u nas tego typu możliwości są nadal mocno ograniczone, a nawet być może niedostępne. A dzieje się tak za sprawą inflacji, która sprawia, że zwyczajnie nie opłaca się tradycyjne oszczędzanie pieniędzy. Gdyż większość zysków i tak pochłonie zmiana cen na wyższe, a od zgromadzonych środków na koncie bankowym płaci się dodatkowe podatki od oszczędności. Założenie spółki za granicą nie jest zbyt czasochłonne, ani też wymagające, jeśli się ma odpowiednio do tego przygotowaną osobę. Tego rodzaju zadaniami, zajmują się głównie wyspecjalizowane firmy, które sprawnie poruszają się po zagranicznych urzędach. Konieczne jest bowiem dopełnienie kilku formalności. A także wykonanie tłumaczeń, niezbędnych dokumentów, które mogą pomóc na przykład przy zakładaniu kont bankowych, ale także stanowiące dokumentację samej działalności. To bardzo istotna kwestia jeśli chodzi na przykład o to, aby mieć szansę na zawieranie umów z zagranicznymi firmami, stanowiącymi dla nas wtedy klientów.

Spółki zagraniczne, zwłaszcza niektóre rodzaje, takie jak LLC, cieszą się dość dużym zaufaniem społecznym, a przez to można znacznie szybciej uzyskać potrzebne zamówienia, niż w przypadku na przykład spółki założonej w Polsce. Tak więc założenie spółki w Delaware, będzie doskonałym rozwiązaniem, zarówno dla osób, jak też i firm, które chcą prowadzić sprzedaż w USA, Kanadzie, ale także na innych rynkach światowych.

Może cię zainteresować: