Jak przygotować się do rozmowy o pracę z nami?

Jak przygotować się do rozmowy o pracę z nami?

Rozmowa rekrutacyjna często bywa bardzo stresująca. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się do niej przygotować. Oto kilka rad, które warto zastosować, aby rozmowa o pracę obyła się bez stresu i zakończyła pozytywnie.

Informacje o pracodawcy

Przygotowując się do rozmowy rekrutacyjnej przede wszystkim należy zapoznać się z informacjami i swoim potencjalnym przyszłym pracodawcy. Podczas rozmowy rekrutacyjnej rekruter najczęściej oczekuje, że kandydat wie więcej niż jedynie podstawowe informacje o firmie, do której aplikuje. Warto zatem wiedzieć w czym się firma specjalizuje, na jakim rynku działa czy kto stanowi największą konkurencję. Dzięki temu osoba przeprowadzająca rozmowę o pracę będzie pewna, że kandydat nie złożyć aplikacji przypadkowo, a naprawdę zależy mu na pracy właśnie w tej firmie.

Często zadawane pytania

Podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej rekruter zawsze zadaje wiele pytań. Są jednak takie, które powtarzają się niemal na każdej rozmowie. Są to najczęściej pytania dotyczące słabych i mocnych stron kandydata, jego dotychczasowych sukcesów i inne. Warto wcześniej przygotować się na tego typu pytania. Dzięki temu żadne z nich nie będzie na rozmowie zaskoczeniem.

Oczekiwane wynagrodzenie

Podczas większości rozmów o pracę rekruter pyta kandydata o oczekiwane wynagrodzenie. Kiedy takie pytanie padnie na rozmowie kandydat nie powinien się wahać ani próbować wymigać się od odpowiedzi. Warto zatem przed rozmową zapoznać się z informacjami dotyczącymi średnich zarobków w danej branży i stanowisku. Dzięki temu łatwiej będzie określić swoje oczekiwania i bez trudu odpowiedzieć rekruterowi na pytanie.

Pytania do rekrutera

Rozmowa o pracę to w większości pytania zadawane przez rekrutera. Jednak podczas każdej takiej rozmowy przychodzi czas na pytania od kandydata. Takie pytania powinno się już przygotować wcześniej. Dzięki temu w oczach rekrutera kandydat wyjdzie na pewnego siebie i przygotowanego do rozmowy.

Wygląd zewnętrzny

Na koniec nie można zapomnieć o kwestii przygotowania odpowiedniego ubioru na rozmowę rekrutacyjną. Ważne jest, aby strój dopasowany był do kultury organizacyjnej firmy. Na rozmowę do banku zawsze założyć należy strój formalny. Jeśli jednak aplikuje się np. do agencji reklamowej, wówczas strój może być nieco luźniejszy. Niezależnie jednak od tego gdzie się aplikuje, strój zawsze musi być czysty i schludny.

Może cię zainteresować: