Początkujący przedsiębiorco! Nie poddawaj się!

Początkujący przedsiębiorco! Nie poddawaj się!

Prowadzenie działalności gospodarczej to ciężki kawałek chleba. Wymaga cierpliwości i zaangażowania. Zazwyczaj na starcie zyski bywają niższe niż wynagrodzenie, które początkujący przedsiębiorca dostawał pracując na etacie. Konkurencja rośnie w siłę, a właściciela tej nowej kawiarni na rogu, nie stać nawet na dobrą reklamę. Co zrobić w takiej sytuacji? Poddać się? Tak jak robi większość niedoświadczonych usługodawców?

Kiedy rozsądek mówi – zamykaj biznes i jedź za granicę, przemęcz się, ale zarób – na własne mieszkanie, organizację wesela, samochód, warto skorzystać z możliwości zawieszenia działalności gospodarczej. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadkach, kiedy biznes przynosi dochodzi jedynie w określonym czasie.

Wypadałoby zastanowić się czy pomieszczenie, w którym działalność zamiast rozkwitać – więdnie z powodu braku zainteresowania, nie jest czasem położone w niewłaściwym miejscu?

Reklama wbrew pozorom nie kosztuje zbyt wiele. Facebook, Instagram – portale internetowe potrafią zdziałać cuda. Jeżeli za pośrednictwem Internetu ludzie potrafią uzbierać tysiące złotych na opłacenie operacji chorych, wyżywienie zwierząt w schroniskach, wypromowanie kawiarni, sklepu odzieżowego czy kiosku nie powinno być trudnym zadaniem. Warto zrezygnować ze słownictwa branżowego, wprost przeciwnie – przedsiębiorca ma obowiązek przemawiać do potencjalnego klienta tak aby ten go zrozumiał.

Decyzji o likwidacji działalności gospodarczej nie należy podejmować pochopnie. Należy mieć na uwadze, że początki zawsze bywają trudne i zasada ta nie dotyczy jedynie prowadzenia biznesu.

Może cię zainteresować: