Spółka LLC sp.k.

Porównanie pakietów spółek

Aby ułatwić wchodzenie spółki LLC na rynek polski, przygotowaliśmy dla naszych klientów unikalne rozwiązanie. Dla obecnych i nowych klientów oferujemy pomoc w rejestracji spółki komandytowej w Polsce typu „LLC Sp.K.”. W spółce takiej funkcję komplementariusza pełni spółka LLC. Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z ograniczonej odpowiedzialności spółki LLC i prowadzenie działalności na terenie Polski. Po więcej informacji na temat spółek komandytowych z podmiotem zagranicznym – w tym przypadku spółki LLC z Delaware – prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktu na stronie.

Spółka LLCw spółce komandytowej

Spółki komandytowe chronią dane komandytariusza (dane komandytariusza nie są ukazywane w żadnych rejestrach) ale za to pokazują dane wspólnika, który jest komplementariuszem – nazwa spółki komandytowej składa się z pierwszego członu (nazwy komplementariusza) i zakończenia „spółka komandytowa” lub „sp. k.”. Stąd jeśli komplementariuszem jest osoba fizyczna będzie to nazwa „Jan Kowalski spółka komandytowa” lub „Jan Kowalski sp. k.”.

Powołując na komplementariusza spółkę z o.o. ukryje się w nazwie dane osób stojących za spółką gdyż nazwa będzie brzmiała „XYZ sp. z o.o. spółka komandytowa” lub „XYZ sp. z o.o. sp. k.”. Jednak nie trzeba wiele starań, aby dowiedzieć się kto stoi za komplementariuszem „XYZ sp. z o.o.” w dobie internetowego dostępu do takich informacji.

Jest jednak sposób, aby ukryć takie informacje. Można jako komplementariusza powołać spółkę zagraniczną (LLC z Delaware), które to rejestry nie są publicznie dostępne. I nie koniecznie musi być to spółka z nieznanej wysepki na krańcu Pacyfiku z Raju Podatkowego. Wystarczy powołać do życia spółkę typu limited (z ograniczoną odpowiedzialnością – w skrócie LLC) w USA w stanie Delaware spółkę LLC (Limited Lability Company czyli również odpowiednik spółki z o.o.) i w roli komplementariusza w spółce komandytowej umieścić właśnie te zagraniczne spółki tworząc „XYZ LLC. sp. k.”.

Może cię zainteresować: