Statystyki spółek na rynku

Księgowość dla amerykańskiej spółki

Od 2005 roku do roku 2014 w Polsce powstało ponad półtora miliona firm. Po pierwszym roku działalności upada ponad połowa z nich. Statystyki pokazują, iż najczęściej po roku, zamykają się spółki akcyjne (67 proc.), fundacje (64 proc.), oraz działalności gospodarcze (52 proc.). Najlepiej, w pierwszych latach działalności, na rynku trzymają się spółki z o.o., upada tylko 20 proc. z nich.

Nasze statystyki pokazują, że w pierwszym roku działalności upada tylko 4 procent spółek LLC. Wiąże się to zapewne z niskimi kosztami, brakiem ZUS i podatków, co jest istotne na początku działalności, gdy podmiot nie ma jeszcze dużej liczby stałych klientów, gdzie wymagane są inwestycje w firmę.

Według przeprowadzonej analizy nawet gdy przedsiębiorstwo szczęśliwie dotrwa do dwunastego miesiąca działalności i przetrwa na rynku najgorszy pierwszy rok dla biznesu, nie można jeszcze spoczywać na laurach. Losy firmy decydują się bowiem także w kolejnych latach.

Procent spółek z o.o. które przetrwały kolejne lata działalności na rynku

Procent działalności gospodarczych które przetrwały kolejne lata działalności na rynku

Procent spółek LLC z Delaware które przetrwały kolejne lata działalności na rynku

Dane statystyczne odnośnie spółek z o.o. i działalności gospodarczych przygotowane w 2015 roku przez BanFi Group. Dane statystyczne odnośnie spółek LLC z Delaware przygotowane na podstawie własnych danych z 31.12.2015 roku (na bazie statystycznej ponad 8367 spółek LLC z Delaware).

Może cię zainteresować: