Firma w USA do współpracy z Amazon

Firma w USA do współpracy z Amazon

Otrzymujemy coraz więcej zapytań o rejestrację spółek i firm w USA na potrzeby współpracy z Amazon i sprzedażą poprzez Amazon w USA. W tym roku trzy na cztery rejestrowane spółki stanowią podmioty powoływane właśnie w tym celu. Chcemy więc w tym miejscu przedstawić kilka definicji i faktów.

Czym jest Amazon?

Amazon jest to przedsiębiorstwo handlowe w USA działające jako spółka akcyjna (Inc.), która została założona w 1994 roku w mieście Seattle. Amazon zajmuje się handlem elektronicznym, działalnością B2C (Busines to Consumer) oraz prowadzi największy na świecie sklep internetowy pod adresem amazon.com. W roku 2019 firma Amazon zajęła 4 miejsce rankingu największych przedsiębiorstw handlowych świata z przychodem wysokości ponad 118 miliardów dolarów.

Amazon został założony przez Jeffa Bezosa. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Nazwa spółki Amazon, oznacza po angielsku Amazonkę (rzekę) i została wybrana przez Jeffa Bezosa w nawiązaniu do planowanej skali przepływu towarów przez jego sklep internetowy.

W Polsce trzy pierwsze centra dystrybucyjne Amazon otworzył w październiku 2014 roku. Dwa w Bielanach Wrocławskich oraz jedno w Sadach pod Poznaniem. Końcem 2017 roku uruchomiono centra dystrybucyjne także w Sosnowcu i Kołbaskowie koło Szczecina. W 2020 roku ma zostać otwarte centrum dystrybucyjne w Okmianach koło Bolesławca.

Amazon FBA – sprzedawaj z Amazon

Amazon FBA czyli Fullfilment by Amazon to w jednym zdaniu powierzanie naszych produktów Amazonowi, który zajmuje się pakowaniem, wysyłką oraz obsługą zamówień. Stworzenie sklepu internetowego wymaga podjęcia wielu działań związanych między innymi z promocją, obsługą klienta, budowaniem marki i wieloma innymi działaniami. Amazon umożliwia pewne ułatwienie tego procesu poprzez ofertę Amazon FBA (Fulfillment by Amazon), czyli umożliwienie wydelegowania logistyki firmie Amazon. W praktyce wygląda to następująco:

    1. Wystawiasz swoje produktu na stronie Amazon;
    2. Wysyłasz produkt do magazynu Amazon;
    3. Produkt są składowane w magazynie Amazon;
    4. Produkt zostaje wysłany z magazynu Amazona;
    5. Amazon zapewnia obsługę klienta i zwroty.

Sprzedaż na Amazon USA.

Jak sprzedawać na amerykańskim Amazonie?

Aby sprzedawać na amerykańskim rynku Amazon, należy prowadzić działalność gospodarczą w USA aby dostarczać do amerykańskich centrów dystrybucyjnych swoje produkty. W tym celu można założyć firmę w USA specjalnie pod działalność na amerykańskim Amazonie. Ze względu na konstrukcję prawną i podatkową (między innymi brak podatku dochodowego w USA) zalecana jest spółka zarejestrowana w stanie Delaware.

Firma w USA pod Amazon

Zarejestrowana w USA spółka, która będzie współpracowała z Amazon, musi mieć między innymi apostille (na potrzeby bankowe) oraz EIN. Koszt rejestracji takiej spółki to $1299. Delaware24.pl jest JEDYNĄ firmą, która specjalizuje się w budowie firm i spółek pod działalność na amerykańskim Amazon.

Doświadczenie Delaware24.pl we współpracy z Amazon

Obecnie (koniec 2019 roku) ponad 75% rejestrowanych z nami spółek rejestrowanych jest stricte pod działalność na Amazon. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w rejestracji spółek i rejestracji spółek do współpracy z Amazon, wypracowane procedury, wzory dokumentów i przygotowanych, doświadczonych pracowników. Dzięki temu to właśnie Delaware24.pl najsprawniej, najszybciej i najtaniej na rynku pomoże Ci w rejestracji spółki, która będzie współpracować z amerykańskim Amazon USA. Jesteśmy także jedynym rejestratorem, który rejestruje spółki stricte pod współpracę z Amazon.

Może cię zainteresować: